Czy da się poczuć czas? Czy węch można trenować? Jak ważnym zmysłem jest węch i jak duży wpływ ma na nasze zdrowie, samopoczucie i wybory życiowe - wyjaśni ekspert w tej dziedzinie Stefan Podedworny. - Targi Ezoteryczne

Aktualności

11
mj.

Czy da się poczuć czas? Czy węch można trenować? Jak ważnym zmysłem jest węch i jak duży wpływ ma na nasze zdrowie, samopoczucie i wybory życiowe – wyjaśni ekspert w tej dziedzinie Stefan Podedworny.

Zapachy są wszędzie. Nos wyprzedza resztę ciała, a zwykle jest pomijany gdy szukamy powodów zachorowań czy dolegliwości. Części lotne każdej substancji nieustannie poprzez nos wpływają na nasza fizjologię i psychikę.

Nos wie wszystko. Jakie jest prawdziwe znaczenie węchu? Jak czujemy zapachy? Jaki wpływ wywierają na nas zapachy? Dlaczego duża liczba genów ma powiązanie z receptorami węchowymi? Czy naprawdę zaburzenia węchu poprzedzają inne? Jakie? Czy i jak da się trenować węch? Po co? Czy naprawdę każdy z nas ma swój własny, niepowtarzalny wzorzec zapachu. Dlaczego kradniemy roślinom zapach? Jak? Czy naprawdę nos rządzi?

Czy da się poczuć czas? Obecne czasy coraz bardziej pozbawiają nas kontaktu z naturalnymi zapachami. Zycie toczy się w pośpiechu wśród detergentów, odświeżaczy, klimatyzacji. Coraz więcej osób cierpi na zaburzenia węchowe. Jakie to ma znaczenie? Jakość węchu ma wpływ na jakość zdrowia. Ba, na nasze życie. W tym wybory życiowe.

Czy da się węch trenować? Skoro w praktyce węch nas wodzi … za nos… Czujesz?

Podczas targów serdecznie zapraszamy na niezwykle ciekawy wykład Stefa Podedwornego Węch – zmysł bardzo niedoceniony, choć nas stale wodzi … za nos” – Niedziela godz.16:00 – sala wykładowa PGE Narodowego oraz do spotkania i rozmów ze specjalistą na stoisko nr 49. Na stoisku również: trening węchu, rozpoznawanie zapachów, badania dotyczące węchu i jego wpływ na cały organizm, krótkie pokazy treningu węchu kilka razy w ciągu każdego dnia.

Stefan Podedworny  – założyciel szkoły węchu, poprawnego ruchu i oddechu. Kiedyś chorował na wszystko, dziś wszystko może. Nieustająco tropi i testuje metody, które rokują długie i szczęśliwe życie. Szczęście definiuje jako stan idealnej harmonii rozumu, ciała, duszy i … kieszeni. Nie rozumie ciała bez duszy i duszy bez ciała. Szczególnie upodobał sobie nerw błędny i nerw węchowy. Prowadzi bloga  www.szkolaodpornosci.pl/blog. Autor książki „Przepis na zdrowie, gdy leczą reklamy”. Naturopata, rozkochany w osteopatii. Pomaga żyć bez bólu, depresji i nadmiaru leków. O sobie mówi,  że „ma nosa do zdrowia” Jest też country managerem firmy Bewit w Polsce.