Zapraszamy na warsztaty Jogi Śmiechu z Agnieszką Otto - niedziela 14:45 - Strefa Chillout - Targi Ezoteryczne

Aktualności

21
lt.

Zapraszamy na warsztaty Jogi Śmiechu z Agnieszką Otto – niedziela 14:45 – Strefa Chillout

Agnieszka Otto  jest certyfikowaną trenerką jogi śmiechu i nauczycielką jogi nidry, na co dzień prowadzi zajęcia grupowe i sesje indywidualne.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z koncepcją jogi śmiechu, prowadzącej do poprawy zdrowia, nastroju i relacji społecznych. Dla najbardziej uśmiechniętych niespodzianki!

Sesja jogi śmiechu – niedziela 26.03.23 (niedziela) – godz.14:45 – STREFA CHILLOUT piętro 1

Ćwiczenia ze śmiechem można wykonywać w czasie różnych imprez, na stadionach, w plenerze, w domach opieki, szkołach, zakładach pracy, wszędzie gdzie jest taka potrzeba i trochę miejsca. Dodatkową korzyścią z regularnej praktyki, jest szybsze radzenie sobie z bieżącymi problemami i znajdowanie pozytywów w najtrudniejszych życiowych sytuacjach. Zachęcamy do odwiedzenia na Youtubie kanałów Dr Madana Katarii, Jogina Śmiechu, a także stron facebookowych i grupy Agnieszki Śmiech i Olejki.

Koncepcja Jogi Śmiechu powstała w Indiach w 1995 roku. Opracował ją Dr Madan Kataria, który stworzył pierwszy klub śmiechu, składający się z grupy osób, śmiejących się bez powodu. Z wykorzystaniem ćwiczeń, zaczerpniętych z dziecięcej zabawy, przeplatanych głębokimi oddechami (dodała je do ćwiczeń żona doktora – Madhuri) i entuzjastycznymi okrzykami (pozytywnymi afirmacjami)  zakończonych relaksacją. Podczas swoich badań  nad wykorzystaniem śmiechu, w leczeniu różnych schorzeń i ogólnie w poprawie samopoczucia, Doktor odkrył i udowodnił fakty, że  regularne praktykowanie jogi śmiechu: dotlenia, wzmacnia odporność psychiczną i fizyczną, podnosi poziom endorfin – dodaje energii, działa przeciwbólowo,  relaksuje – obniża poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, reguluje poziom ciśnienia krwi, obniża lęk, działa przeciwdepresyjnie, przeciwnowotworowo, neutralizuje skutki problemów oddechowych po przebyciu Covid-19, pomaga nawiązywać zdrowe relacje społeczne, odmładza, dodaje pewności siebie, podnosi wydajność w pracy, pobudza kreatywność i wiele, wiele innych, każdy znajdzie coś dla siebie

Zajęcia z jogi śmiechu, najlepiej sprawdzają się na żywo, wtedy mamy kontakt wzrokowy z uczestnikami i dzięki neuronom lustrzanym, szybko zarażamy się śmiechem. Aby ćwiczenia były skuteczne, kładziemy nacisk na maksymalne przedłużenie śmiechu. Nie ma ograniczeń wiekowych ani fizycznych w uczestnictwie w sesjach. Ze względów zdrowotnych nie zaleca się uczestniczenia w ćwiczeniach jedynie osobom po niedawno odbytych operacjach i chorującym na epilepsję.  Sesja trwa maksymalnie 20 minut, są to głównie lekkie ćwiczenia fizyczne zakończone śmiechem (np. naśladujemy uruchamianie samochodu dźwiękami ha, ha, ha, na końcu następuje głęboki śmiech), często klaszczemy pełnymi dłońmi, aby aktywować punkty akupresurowe w dłoniach, wydajemy głośne okrzyki; np. świetnie! Świetnie! Hej!, i oddychamy głęboko z przepony, zatrzymując na chwilę powietrze. Jeśli jest na to przestrzeń ćwiczenia można wykonywać w ruchu. Śmiech aktywuje bardzo dużo mięśni w całym ciele, o których istnieniu nawet nie wiemy. Jest to całkiem przyjemny wysiłek fizyczny. Całość może wyglądać na początku trochę dziwnie, jednakże po paru chwilach uczestnicy czują się wyjątkowo swobodnie i bezpiecznie. Na zakończenie następuje krótka lub dłuższa relaksacja na siedząco bądź leżąco (jest to m.in. joga nidra).

Na spotkanie i rozmowy z fantastyczną, mega pozytywną Agnieszką zapraszamy do stoisko nr 8 na piętrze 2, gdzie będziecie mogli zakupić w 100% naturalne produkty o najwyższej możliwej jakości:

  • Olejki eteryczne w certyfikowanej jakości terapeutycznej CTEO®
  • Prawteiny – kakaowe superfoods pełne witamin, minerałów…
  • Kosmetyki holistyczne z wyciągami z pąków roślin
  • Tłoczone na zimno oleje – oliwkowy, słonecznikowy, lniany, konopny… ⁠
  • Superfoods – suszone owoce, nasiona, słodziki… ⁠
  • Inne produkty (np. dyfuzory olejków eterycznych) wspierające zdrowy styl życia
  • Skomponować, w atrakcyjnej cenie, własne roll-ony terapeutyczne lub perfumy, a także dowiedzieć się więcej, o współpracy z firmą